Mediniai langai Kaune

Mediniai langai KaunasMediniai langai Kaune

Vis šiltėjant orams Kaune, klientams pats metas būtu susiimti, bei pasikeisti savo senus langus į naujus kartos medinius, jeigu aišku leidžia kliento finansinės galimybės. Kaip žinia, rudeniop, kai atvėsta orai per nesandarius lango plyšius pradeda pūsti šaltas bei žvarbus vėjas, namai tampa nebe tokie jaukūs, tenka apsirengti kiek šilčiau ir laukti šildymo sezono pradžios. Tad geriau anksčiau pasirūpinti savo busto šiluma bei šeimos židiniu.

Kodėl ir kokius vertėtų rinktis medinius langus?

Medis yra natūrali ir ilgaamžė šio amžiaus medžiaga, ji puikiai dera įvairių stilių būstuose. Mediniai langai taupo tiek šilumos energiją tiek pinigus. Jie taip pat nepasižymi purvo kaupimu nes yra atsparūs fizikiniams krūviams. Tokie langai pagyvina pastato interjerą, bei suteikia jaukumo iš vidaus. Mediena pakankamai mažai plečiasi palyginus su kitomis medžiagomis, naudojamomis langų gamyboje.

Naudinga pasidomėti:

Mediniai langai ypač gerai sulaiko šilumą, o lango rėmą malonu paliesti net tada, kai lauke temperatūra siekia žemiau nulio. Geros medinių langų izoliacinės savybės pateisina medžio naudojimą tokiomis aplinkybėmis, kai nuolat auga šilumos kaina.  Mediniai langai neleidžia susidaryti šalčio slenksčiams rėmuose, taip pat neleidžia kondensuotis.

Pagrindinės naudojamos medienos rūšys yra ąžuolas, pušis, raudonmedis bei maumedis. Naudojama trijų sluoksnių klijuota mediena, kuri užtikrina lango rėmo atsparumą deformacijai bei pailgina naudojimo laikotarpį.

Trūkumai

Prie medinių langų trūkumų priskiriama didesnė klimato pokyčių įtaka. Nuo saulės gali kisti langų spalva bei atspalviai, medis gali imti judėti, plėstis ir trauktis, tačiau klimato įtaka mažesnė nei plastikiniams langams, ar langams iš aliuminio. Mediniams langams reikia daugiau priežiūros, jie nėra atsparūs įvairiems mechaniniams poveikiams. Be to medinių langų kainos paprastai didesnes negu plastikinių langų. Reikalinga sudėtingesnė nei plastikinių langų priežiūra, dažymas, lakavimas ir panašūs dalykai. Didesnė tikimybė plisti gaisrui nelaimės atveju.

Langų dažymas

Medinių langų dažymas – kliento skonio reikalas. Pirmiausia reikėtu įsiminti, kad šie langai dažomi ne tam, kad pakeisti natūralią medžio išvaizdą, bet kad padidinti jo ilgaamžiškumą, kas pasiekiama jį impregnuojant bei nudažant.

Į lauką atidaromi langai

Į lauką atidaromi langai patogūs patalpose, kur yra taupoma vidaus erdvė. Ypač tinka pamario krašto bustuose, kur stiprūs vėjai nuo atvirų vandens telkinių dar labiau sandarina tokios konstrukcijos langus.

Mediena yra atsinaujinantis ir efektyviai perdirbamas išteklis. Palyginus su kitomis medžiagomis, medienai reikia daug mažiau energijos eksploatavimui ir jos apdirbimui, todėl ši medžiaga yra estetiškai patraukli bei praktiška.

Taigi, kaip matome, medinių langų privalumų yra kur kas daugiau nei trūkumų: jų tarnavimo laikas pakankamai ilgas, o priežiūrai tikrai nereikės skirti daug dėmesio. Galite būti užtikrinti, kad langai atrodys tikrai estetiškai, o namuose visada bus pakankamai šilta. Namų neteks dažnai vėdinti, tačiau neteks skųstis, kad namuose yra pernelyg tvanku, taigi, mediniai langai ir jų pasirinkimas gali būti geriausiu pasirinkimu kiekvienam.

Taip pat pasidomėkite: